Proti soupeři, nebo sama proti sobě?

31. října 2017 v 21:56 | Theresia Rossemari |  Výzvy

Nový měsíc
Nový měsíc, nové cíle, nové sny.. Vlasně, nové, ale přitom stále stejné.

Po minulém článku jsem si uvědomila, jak jsem z počítání focení a psaní přešla k takovému, nazvala bych to "intuitivnímu stravování " a to u mě není uplně šťastná volba. Nejsem totiž ještě člověk ve fázi, kdy své tělo 100% známe a víme přesně co kdy a kolik toho potřebuje.
A předepsané pauzy v práci mi v tom moc nepomáhali, měla jsem pocit, že ten hlad který mám když jsem několik hodin pracovala a nejedla najednou musím zasytit. Čímkoli.
To mě dnes zavedlo k zamyšlení, že bych si měla začím lépe plánovat čas. Jak?
Jak ve škole, napsala jsem si rozvrh, co kterou hodinu mám nebo musím dělat. A do zbytku jsem si vepsala věci, které bych potřebovala. Zapsala jsem si jídlo, které bych měla, i kdy bych ho měla jíst.
Dlouho jsme neviděli a asi ani neuvidíme moje jídělníčky s fotkama a podobně, protož si povětšinou vařím jídlo ráno, ve 4:00 než jdu do práce, a to fotit a zapisovat nezvládám. Celkově jsem si myslela, že mě práce pověde k režimu. Ke zlepšení. Ale opak byl pravdou. Nic nestíhám, jsem stáe unavená a po příchodu domů hladová, proto mi nedělalo probém otevřit mrazák a hodit do trouby mraženou pizzu zatímco se sprchuju. Po umytí jsem měla konečně teplé jídlo poruce.

Naprosto bez režimu, kvůli špatnému a hlavně nedostatku jídla a tekutin i bez energie a kvůli dojíždění skoro i bez času. Moje směnování tomu taky moc nenapomáhá, kdy na odpolední směně je pouzee jedna pauza, takže člověk ssse vlastně za 8 hodin má možnost njíst jen jednou. A když jsem pak v 23:15 přijela domů, myslela jsem že sním i postel.

Takže se pokusím změnit i nezměnitelné. Motivovat se, a ulehčit si všechno jak jen to půjde.

Budu bojovat jak proti pravidlům, tak proti sobě. Nenechám se ovládat hladem a chutí, a ani únavou. Dříve jsem chodila pomalu každý večer na dlouhé procházky, a teď? Dnes jsem byla po neskutečně dlouhé době. Tak moc mi to chybělo, člověk si neskutečně pročistí hlavu, mysl, a celkově aktivní odpočinek toho v sobě skrývá mnohem víc, než když si jen lehneme a myslíme si, jak strašně odpočíváme .. Dneska mě neodradila ani zima, ani déšť a jaká krásná fotka listu z mé procházky vznikla!

O čem jsem ale vlastně chtěla mluvit?


Když by jste nepoznali co to je, tak to se milá Thea večer nudila a začala si dělat papír na ledničku, který ji bude každý den připomínat, co z té ledničky má vytáhnout. Prostě jen tak, a doufám že všichni poznáte moje obrázkové jídlo. Malíř sice nejsem, ale doufám, že to je zveřejnitelné.
Tak to byla taková moje první motivační věc.
Pak jsem si rozpracovala ten můj rozvrh. Mám teda dva, jeden na dopolední směnu a zbytek dne a druhý na dopoledne a odpolední směnu. Ty Vám zatím neukážu, protože nejsou ještě ve stádiu kdy by je někdo mohl vidět. Chci si to rozpracovat i s jídelníčky a každý týden dělat nové. Ale myslím, že rozplánovat a rozpočítat čas a jídlo, je další krok správným směrem.
A pak tu mám takové ty cíle na nadcházející dva měsíce. Což se ýka listopadu a prosince. Takže k 1.1.2018 bych chtěla mít splněno všechno, nebo alespoň většinu z těcht věcí:

ZHUBNOUT 5KG.
moje váha ed trošku zaostává, dokonce mi o kg vyskočila co jsem v práci, takže to bylo jasné znamení, že takhle ne, takže mi držte palečky, a za dva měsíce dám fotku, míry a váhu, co a jak se hnulo nehnulo.
CHODIT VÍCE NA PROCHÁZKY
dělat to, co mám ráda, navíc moje procházka do kopce na louku, rychlou chůzí, takové trošku kardio, no ne?
PŘEČÍST DVA ROKY ROZEČTENOU KNÍŽKU
jo, opravdu a vážně.. za ty dva roky jsem toho přečetla tunu, ale tuhle jednu knížku, kterou hltám uplně neskutečně jsem ještě nedočetla.. ano, stydím se.
VYZKOUŠET PÉČI NA VLASY
díky barvení a hlavně i nemoci se mi vlasy neksutečně poničily, a já jsem teď ve fázi, kdy bych jim chtěla dopřát nový život, stejně jako mému tělu i duši.. takže pokud najdu něco převratného, dám vědět.
VYTVOŘIT ADVENTNÍ VĚNEC
co nebydlím s mamkou, to je tak 8 let, jsme neměli adventní věnec.. chápu, že někomu se to zdá jako směšný cíl, ale pochopte, osm let je osm let. těším se až ho budu vytvářet, a doufám že to bude stát za to a že se budu moct i pochlubit
NAKOUPIT DÁRKY
tohle se taky bude někomu zdát jako malichernost, nebo samozřejmost, ovšem, budou to moje první vánoce jakožto pracujícího člověka a nebude to jen o knížce pro taťku a svíčce pro mamku. Chci si dát na těchto Vánocích opravdu záležet
NAPÉCT CUKROVÍ
další sen a cíl který je pro většinu lidí samozžejmostí, ale pro mě ne.. stejně jako s věncem je to i s cukrovím, už 8 let u nás doma nevoněla trouba ve keré by se pekly perníčky nebo podobně.. Navíc, chci péct i nějaké zdravé cukroví, nebude toho mnoho, protože to zrovna taky není nejlevnější záležitost, ale aspoň pár druhů
PODÍVAT SE PO ČR
ať už jde o vánoční trhy ve větších městech, nebo různá místa utvořená přírodou, o města a památky, o cokoli.. chci občas nějaký víkend sbalit tašku, a odjet někam a tak si to pořádně prohlédnout.


Máte nějaké plány a přání? Které chcete do nového roku ješště stihnout?
Nic není nemožné, přátelé!♥
Chce to jen chladnou mysl a řád. Mějte se famfárově. S láskou Thea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 1. listopadu 2017 v 7:01 | Reagovat

Přeji ti ať ti nový začátek vyjde :-)

2 Roy Roy | 1. listopadu 2017 v 9:57 | Reagovat

Určitě přijdou krušné dny, kdy to budeš chtít vzdát. Na to se připrav. Držím palce, ať je dostatek síly. :)

3 Barys Barys | Web | 1. listopadu 2017 v 10:32 | Reagovat

Držím palce s dietou, práce mi taky trochu rozhodila harmonogram zš školy. Ty cíle jsou skvělé, taky chci poprvé péct cukroví, dříve jsem jen zdobila, na procházku chodím pravidelně se svým pejskem až dvakrát denně na hodinku.

4 thick girl thick girl | Web | 1. listopadu 2017 v 19:33 | Reagovat

krásné cíle! ♥ já strašně ráda peču, a moc se těším na Vánoce :)) A taky doufám, že se mi podaří zhubnout, ale víc :D :)) Držím palečky, a přeju krásný měsíc :))

5 Jajinka Jajinka | Web | 2. listopadu 2017 v 9:08 | Reagovat

Já jsem právě po všech stránkách v práci spokojená a nechce se mi opouštět :( Jen ty peníze stojí za prd...
Jinak v tvých plánech se vidím hlavně v tom navštěvování míst v ČR. Snad se v tomhle posunu dál.

6 B. B. | Web | 2. listopadu 2017 v 11:52 | Reagovat

Také si vždy den předem rozvrhnu, kolik jídla s sebou vzít a v jakou hodinu jej sníst, je to tak mnohem lepší, člověk se prostě musí donutit den před tím, než někam jde, si jídlo udělat.
I já mám podobné cíle, pár bych přidala a nějaké bych změnila :).

7 Molly. Molly. | E-mail | Web | 19. listopadu 2017 v 10:59 | Reagovat

Určitě je to moc super, že i přes to jak málo máš času se s tím chceš vypořádat. Opravdu pěkný článek a konečně i vím už jak vypadáš :P Každopádně bych tě chtěla upozornit ještě na jednu chybu a to je na tom tvém seznamu Paprika. Paprika se s Y nepíše :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama