Život.

26. září 2017 v 14:49 | Theresia Rossemari |  Deníček

Něco uplně od tématu - opět.

Člověku do života občas vstoupí rozhodnutí, které udělá někdo za něj.


Dlouho jsem přemýšlela, zda ano, nebo ne. Dříve, když jsem byla mladší, hodně mi pomáhalo vypsat se z pocitů, a nějakým způsobem si ulevit. A doufám, že tentokrát to bude mít přesně takový účinek, jako vždycky.
Jak co pojmout a pojmenovat.
Moje vybrané jméno je život. Jsou to úsměvy a smích. Zářivé oči, na kterých člověk pozná všechno.
Život nás občas staví do situací, se kterými nevíme, jak si poradit. Se kterými se snažíme bojovat a vysvětlovat sami sobě že to tak prostě je a o nic nejde. Že to nějak zvládneme a každým dalším nádechem se posouváme dál, někam do neznáma a doufáme v lepší zítřky.
Lidé - Další pojmenování .. Lidé kteří mají potřebu řešit a sdělovat všechno, co ví a pro vás by bylo lepší nevědět. Lidé, kteří si myslí, že vám pomůžou, nebo naopak doufají, že vás dostanou ještě na větší dno, než jste si mysleli, že je to možné. A těchto pár řádků bych pojmenovala jako čisté zoufalství.
Člověk, který přijde o něco, co dávalo smysl životu. Ale ano, takových věcí je mnoho, ale když během pár dní člověk přijde o několik takových věcí, lidé, pocitů.. Říkejte - pojmenujte si to jak sami chcete. Ale pokud člověk přijde o víc, než o jedno, dostane se někam, kde neví co dělá. Smutno, prázdno a nechuť do čehokoli. Chybí i ten člověk, který pohladí po vlasech a bude šeptat že to bude v pořádku, že se to nějak zvládně, nebo že to spolu zvládnete.

Občas tyhle těžké chvíle se na člověku podepíší neskutečným způsobem. Jde s nimi dál, nese si je nejen v hlavě, ale i v srdci. Nosi je jako těžké břemeno. Jako když těžký kufr bez koleček vláčíte za sebou a nemáte už sílu ho dál tahat - ovšem, nejde se ho zbavit. A tento kufr nám bere sílu dělat věci, které by jsme chtěli. Bere nám naděje a energii.

Máte někdo recept na to, jak se zbavit takového kufru? Kufru, který vám nedovoluje nic, i když by jste moc chtěli. Jak se zbavit situace, kdy máte pocit, že nezmůžete nic - a není to jen pocit, je to realita. Když opravdu nic nemůžete protože nedokážete dýchat tak poklidně jako jindy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Serenity Serenity | Web | 26. září 2017 v 20:15 | Reagovat

Lidé jsou zoufalí a také celkem sobečtí. I když si to neuvědomují tak ideální rozhovor by pro ně byl mluvit jen o sobě. (I když se najdou určité vyjímky)

Proto je velmi těžké si najít někoho, kdo nejen mluví ale i poslouchá a pomůže nám odnést ten těžký kufr bez koleček. To je můj recept jak se zbavit kufru a nebo možná se ze svých problémů vypsat jak si to udělala ty. ✿

Mimochodem moc se mi líbí citát v menu ("Starejte se o své tělo - je tojediné místo, kde můžete žít.") ✿

2 Elsie Elsie | 30. září 2017 v 18:13 | Reagovat

Ahoj :)
Naprosto přesně znám ten pocit.. Nechuť, bezmoc, pocit,že jsi na dně... Je důležité si najít něco, kde se soustředíš na něco jiného, třeba jen na sebe a svůj růst... Mě pomohl tanec. Jakmile se přemůžeš a něco pro sebe uděláš, focení přírody, posilovna, joga, cokoliv, budeš mít lepší pocit. věř mi a zkus to, odhoď 'kufr' :)
Za pokus přeci jen nic nedáš... =^.^=

3 B. B. | Web | 1. října 2017 v 16:04 | Reagovat

Jak já ti rozumím. Myslím, že jsme na tom teď stejně nebo alespoň podobně. Ale s tímhle ti bohužel neporadím, protože sama nevím, jak se toho zbavit. Rozumím ti, ani nevíš jak. Mně pomohl prostě jenom čas... jenže bohužel to chce někdy času více. :-(

4 quthin quthin | Web | 5. října 2017 v 19:40 | Reagovat

Mě třeba na ten "kufr" pomáhá jen čas :/ prostě až vše vysumi, až si člověk na to zvykne, přejde přes to a jde dál
Do posilky jsem šla s kámoškou protože sama bych se taky styděla a styděla jsem se i s tou kámoškou, protože ten vedoucí fitka za nama furt chodil a vše nám vysvětloval, což je na jednu stranu dobře, ale já se prostě styděla, necítila jsem se tam dobře, protože to asi není pro mě, ale znám pár lidí, co tam chodí sami a často :) já třeba zase ráda chodím sama do knihovny a někdo zase do fitka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama