Dieta? NE!

25. července 2017 v 8:24 | Theresia Rossemari |  Rady

Uvědomme si, že hubnutí není o dietě!

Když se pokoušíme shodit nějaké to kilečko, jde to samozřejmě mnoha metodami, buď můžeme držet diety, ale to musíme počítat s tím, že nás může navšívit krásný jojo efekt a úžasná dietka nám nadělí ještě pár kilo navíc. A to co? To samozřejmě nechceme!


Mně samotné také chvilku trvalo si uvědomit, že hubnutí není o dietě a o odpírání si různých věcí. Hubnutí je o změně životního stylu. Je to o novém začátku a o šťastném životě. Jak se říká, ve zdravém těle, zdravý duch!
Co tím chci říct? Hubnutí není o týdnech ani o měsících, nebo alespoň pro mě. Hubnutí je celoživotí proces udržování se šťastné. Protože já jsem za ty roky již zjistila, že pokud jím zdravě, mám více energie, jsem usměvavější, jsem šťastnější a jako bonus? No jako bonus jsem samozřejmě i hubenější!

Chtěla bych jen zmínit, že každý by měl najít lásku k sobě a dokázat být se sebou spokojený. Mně k tomu pomohlo to, že jsem potkala svého partnera, který i přesto, že nejsem spokojená se svým tělem, ani celkově sama sebou, i přesto, že dělám občas hovadiny a stane se mi, že se pletu a mám třeba i špatné názory, i přes to, že pláču v obchodech kde prodávají sporovní oblečení, proože se tam cítím neskutečně obrovská. Miluje mě i přes to, že nemám postavu kráou a moje emoce jsou občas extra rozházené. On chodí každý den do posilovny a není to kluk, takový ten kluk. Je to chlap, za kterým se ženy otáčí. A já? Já velmi často od svého okolí slýchala "Co na tobě sakra vidí?!" A chci jen říci, že když vedle sebe máte člověka, který vás podporuje ve všem co děláte ale zároveň vám každý den dokazuje, že se mu líbíte taková jaká jste a je s vámi spokojený. Samozřejmě, nejde jen o partnera, ale i o kamarádky, já preferuji teda slovo přítelkyně. Jak už jsem jednou zmiňovala, moje drahá přítelkyně nikdy nebyla jako párátko, ale byla a je podporou a člověkem, který mi dodává sílu. A to je důležité. Mít okolo sebe lidi, kteří budou podporou a budou vám chtít pomáhat, třeba i jen úsměvem.
A chci podotknout, že pokud nikoho takového nemáte, tak se klidně můžete obrátit na mně, jak v komentářích, tak klidně i na e-mail
fit-theresia@seznam.cz

Další věc, nutná podotknout je, že si při změně životního stylu nemusíte odpírat sladké, jen si to sladké dáte zdravé. Klidně si můžeme dát lívanečky, ale zdravé, můžeme si dát omáčku, ale zdravou, můžeme si upéct narozeninový dort, ale zdravý. Máme zdravé cukry a ty mi vyměníme za ty špatné. Máme i zdravé tuky, .. všechno co nám chutná můžeme nahradit něčím zdravějším. Můžeme mít i vánoční cukoví, ale nebudeme péci vanilkové rohlíčky, ale zdravé cukroví.

Věřte nebo ne, ale zdravé jídlo, já s oblibou a úsměvem na tváři říkám "hubené jídlo" takže pokud se budu zmiňovat o zdravém jídle, budu říkat jídlo hubené.
Takže hubené jídlo často chutná lépe než tlusté jídlo. A další věc? Je super zábavné objevovat nové chutě!

S láskou
Theresia Rossemari ♥
- A Buďte šťastní!♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 B. B. | Web | 25. července 2017 v 17:38 | Reagovat

No, konečně někdo, alelúúúújaaa!:D

2 trying-to-be-happy trying-to-be-happy | Web | 25. července 2017 v 20:57 | Reagovat

Selflove je nejdůležitější <3

3 michaellazan. michaellazan. | Web | 27. července 2017 v 17:30 | Reagovat

Když jsem přišla na Tvůj blog, tak jsem se bála, že je to zas jeden z těch proana blogů. Hrůza! Konečně je tu někdo normální a konečně jsem našla blog přímo pro mě! Děkuji!!! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama